KONST / Litografier / Färglitografi 14519038
nr 1451 9038
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad. Färglitografi, bildmått: 42x50cm, yttermått inklusive ram: 57x64cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:38:24
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén